Turkoosi solmuvärjätty yukata #590

80,00 

Turkoosi yukata eli kesäkimono, joka on solmuvärjätty pinkin, keltaisen ja vihreän sävyissä. Kangas on miellyttävän pehmeää. Yukataa käytetään yleensä kesän festivaaleilla, mutta se on myös erittäin mukava kotivaate.

 

Materiaaliarvio: kangas puuvillaa. Käsintehdyt vintagevaatteet saapuvat liikkeeseen ilman tuotetietoja, ja materiaaliarvio tehdään aistinvaraisesti ja erilaisin testein.

 

Leveys 61 cm, pituus 145 cm, yuki 66 cm, hihan pituus 47 cm. Kokoarvio naisten M-L, mutta vertaa mittoja sopivaksi tietämääsi väljään vaatteeseen. Katso Tabin kokotaulukot täältä: https://tabi.fi/tabin-kayttamat-kokotaulukot/

 

Tabin kuntoluokka: 3+. Yukatan väri on paikoitellen hieman haalistunut käytön seurauksena, pääasiassa vyötärön kohdalta selästä ja kauluksesta. Yukatassa ei ole muita havaittavia vikoja, ja se on yleisesti ottaen hyvässä kunnossa.

 

Tabin kuntoluokat:

1= Täysin virheetön käytetty tai käyttämättömältä vaikuttava vintage-tuote

2= Pieniä virheitä, jotka eivät näy tuotetta käytettäessä, esimerkiksi tahroja vuorikankaassa

3= Hyväkuntoinen tuote, jossa on pieniä tahroja tai ratkeamia tai muita pikkuvikoja päällä päin. Viat erottuvat tarkkaan katsottaessa, mutta yleisvaikutelma on siisti

4= Tuote, jossa on helposti erottuvia ongelmia.

5= Tuote, joka vaatii paljon rakkautta ja ehkä tuunaamista.

 

Suosittelemme kaikille silkki- ja tekosilkkivaatteille säännöllistä tuuletusta ja tarvittaessa kemiallista pesua. Puuvillavaatteet voi hellästi vesipestä.

Vain 1 varastossa

Tuotetunnus (SKU): 12068 Osastot: ,

Arviot

Arvosteluja ei vielä ole

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.